FAQ

Tohle je častá otázka, kterou slýchám zejména od studentů, kteří nemají s online nástroji žádné zkušenosti a váhají, zda není osobní výuka kvalitnější. Online výuka je plnohodnotný způsob výuky cizích jazyků a když ji jednou vyzkoušíte, už nebudete chtít jinak! Já jsem se do tohoto způsobu naprosto zamilovala, protože nabízí:

 • ohromnou flexibilitu - můžete se připojit odkudkoliv, i když jste na služební cestě nebo dovolené, takže o výuku nepřicházíte. Díky tomu je pak spolupráce velmi efektivní a když se do toho opřete, velmi brzy uvidíte zlepšení.
 • úsporu času - ušetříte čas, který by člověk jinak strávil přejezdy, čekáním a podobně. Čas je v současné době jedna z nejvzácnějších komodit, tak proč ho ztrácet takto.
 • volnou ruku ve výběru lektora - můžete si vybrat, s kým chcete spolupracovat, protože díky online výuce nemusíme být ze stejného místa, připojit se můžete odkudkoliv.
 • neuvěřitelné možnosti autentických materiálů a aktivit, které by se na běžných lekcích nedaly použít (interaktivní hry, videa, poslechy, online "nákupy" a mnoho dalšího...).

Pokud si i tak nejste jistí, objednejte si pouze jednu „ochutnávkovou“ hodinu, na které zjistíte, zda je to Váš šálek (britského) čaje. Pokud byste se pak rozhodli pokračovat, nabízím možnost dokoupení balíčku 10 lekcí se slevou 100 Kč, které jste zaplatili navíc při objednání jediné hodiny.

Nebojte, s technickou částí Vám pomohu a určitě to zvládneme! A co budete potřebovat?

 • samozřejmě počítač nebo tablet
 • stabilní připojení k internetu - doporučuji si rychlost internetového připojení dopředu změřit - to můžete udělat například zde. Rychlost by měla být alespoň 20Mb/s. Může Vám pomoci připojit se přes kabel (je vždy rychlejší, než přes wifi), nebo si sednout blíže k modemu. Rychlost připojení také snižuje, když je v domácnosti více připojených zařízení, která v daný moment stahují, sledují film apod.
 • sluchátka - prosím používejte vždy sluchátka s mikrofonem, zvuk je při výuce jazyků velmi důležitý, a bez sluchátek nikdy nedostanete takovou kvalitu. Další důvod je i ten, že při skupinové výuce se může ostatním ozývat nepříjemné echo, což je velmi rušivé - a to i když Vám se zdá zvuk dobrý.
 • klidné místo, kde Vás nebude nikdo rušit - tohle je hodně zásadní předpoklad. Doporučuji se zavřít do klidného prostoru, řekněte ostatním členům rodiny, že teď na hodinu nebudete dostupní, a věnujte celý ten čas jen sobě a svojí angličtině. Klidné prostředí hodně ovlivní Vaši soustředěnost a naučíte se mnohem víc. A ve skupinové výuce jde i o ohleduplnost k druhým, protože ruchy z Vaší domácnosti zaznívají pak na celé lekci :-).

Tohle je velmi častá otázka - protože hodně studentů mívá pocit, že je skupinová výuka něco méně kvalitního, kdy se nedostanete příliš často ke slovu, a díky tomu se neposouváte tak rychle. 

V našich skupinách je to právě naopak - mluvit budete od samého začátku a po většinu času lekce!

Skupina umožňuje cvičit komunikaci s různými lidmi, což je vynikající cvičení, které Vás skvěle připraví na aktivní používání angličtiny v "terénu". Vůbec nevadí, že se nejedná o rodilé mluvčí. Také můžeme dělat mnoho aktivit, které při lekcích 1-1 nejsou možné nebo nefungují, a zapojit prvky zážitkové pedagogiky

Skupinová dynamika a učení prožitkem je za mě vynikající kombinace, kterou s oblibou využívám, a vidím, jak studentům a jejich angličtině prospívá. 

A je to větší zábava! Vážně! 

Aby se nám spolu dobře spolupracovalo a nedošlo k případnému nedorozumění, vytvořila jsem pro naši spolupráci pár jednoduchých pravidel. Prosím, pozorně si je pročtěte, objednáním výuky stvrzujete, že s nimi souhlasíte. 

 • potřebuji zrušit svou individuální hodinu - zrušení výuky ze strany studenta je možné bez poplatku pouze do 24 hodin předem. Pokud dojde ke zrušení později, nebo když nedorazíte na hodinu bez omluvy, cena lekce je účtována v plné výši, a nemáte nárok na náhradu. Takto pozdě zrušenou lekci si ale můžete nahradit nepřímou online výukou - na vyžádání Vám připravím materiály k domácí práci, které budete mít dostupné na Vaší Google Classroom. Platí pouze pro týden, ve kterém měla reálně proběhnout výuka.
 • nemohu dorazit na skupinovou výuku - pokud se stane, že nemůžete dorazit na skupinovou výuku, nemáte nárok na náhradu lekce. Budete mít ale dostupný písemný souhrn lekce + materiály k domácí práci na našem sdíleném Google Classroom, takže nepřijdete o probranou látku.
 • lektorka musela zrušit výuku - snažím se lekce rušit pouze v akutních případech (například z důvodu nemoci), a když už se tak stane, dojde k posunutí trvání kurzu o další týden a lekce Vám bude takto nahrazena (pokud nebude domluveno jinak).
 • předčasné ukončení kurzu a vracení kurzovného za neodučené lekce, nebo přesun částky kurzovného do jiného kurzu nejsou možné, proto si prosím dobře promyslete, než se do kurzu přihlásíte :-). V případně prokazatelně závažných důvodů situaci vyřešíme individuálně.
 • časté rušení lekcí studentem - protože chci, aby měla výuka co největší efekt, pracuji s motivovanými studenty. Z tohoto důvodu si vyhrazuji právo kdykoliv ukončit spolupráci se studentem, který má nižší docházku než 60%. Výuka bude v takovém případě ukončena s vrácením zbývající části kurzovného převodem na účet.