Jsem nadšenec do hledání různých cest ke vzdělávání – a to nejen cizích jazyků. Baví mě (se) učit, zkoumat svět kolem sebe a kreativně tvořit.


Jsem profesionální lektorka angličtina pro dospělé a provázím svoje studenty během jejich cesty k angličtině. Jakým způsobem pracuji?

  • ZÁŽITKOVĚ – jsem velkým fanouškem zážitkové pedagogiky. Využití skupinové dynamiky a autentického zážitku vede k výborným výsledkům (nejen při výuce jazyka). Využívám tyto principy zejména ve skupinových a jednodenních zážitkových kurzech, ale určité prvky se dají určitě převést i do individuální výuky.
  • KREATIVNĚ – lekce a celý vzdělávací proces by měl člověka bavit. A to nejen studenta, ale také učitele. Teprve skrze nadšeného a spokojeného lektora získáte z lekcí maximum! A proto zapojuji do svým hodin to, co mě moc baví a zajímá – a to jsou různé tvůrčí aktivity. Patří mezi ně například storytelling, práce s obrázky, videi, ale také tvoření komiksu, malé skupinové projekty, práce s myšlenkovými mapami a mnoho dalšího.
  • BEZ UČEBNIC – neříkám, že jsem jazykové učebnice a priory špatné a určitě mají svůj význam i místo. Ale na mých lekcích práci s jednou učebnicí nečekejte! Nepovažuji to za přínosné a raději využívám mnoho autentických materiálů, které Vám představí aktuální angličtinu a slovní zásobu, kterou pak v praxi využijete. Různé cvičebnice pak použijete v rámci samostudia, ty Vám individuálně doporučím.

Zásadní je pro mě myšlenka, že cizí jazyk je prostředek – ne cíl. Proto se na svých lekcích vždy zaměřuji primárně na to, aby byli moji studenti schopni co nejlépe komunikovat.

Zaujal Vás můj přístup? Chcete se na něco zeptat?