Jmenuji se Jana Kindlová a jsem původně z jižních Čech. Po studiích v Brně, několika letech práce jako psycholog a pobytu v severní Anglii jsem zakotvila na venkově na pomezí jižních Čech a Vysočiny. Miluji angličtinu a cizí jazyky celkově, nízkorozpočtové cestování , knihy, naši zahradu, kvalitní kávu a zvířenu všeho druhu.

Jsem nadšenec do hledání různých cest ke vzdělávání – a to nejen jazyků. Baví mě (se) učit, zkoumat svět kolem sebe a kreativně tvořit. A hlavně mě moc naplňuje to, čemu se věnuji profesně. Jako lektorka pomáhám svým studentům během jejich cesty k angličtině, což je krásná a pestrá práce.

Můj původní obor je psychologie a tyto znalosti a zkušenosti se mi při práci lektorky velice hodí. Při učení nejde jen o jazyk, ale v prvé řadě hlavně o osobnost, motivaci, styl učení, práci s pamětí a další aspekty.

A jakým způsobem vyučuji? Ve většině případů nevyužívám na kurzu jednu učebnici, ale kombinuji různé typy materiálů. Jsem velkým fanouškem zážitkové pedagogiky – zejména ve skupinových a jednodenních zážitkových kurzech. Zásadní je pro mě myšlenka, že cizí jazyk je prostředek – ne cíl. Proto u svých vždy rozvíjím to, aby byli schopni co nejlépe komunikovat. Těšit se můžete také na různé kreativní úkoly, hry, práci s videem a další…

Zaujal Vás můj přístup? Chcete se na něco zeptat? Napište mi!