Přeskočit na obsah

FAQ

časté otázky & odpovědi

Tohle je častá otázka, kterou slýchám zejména od studentů, kteří nemají s online nástroji žádné zkušenosti a váhají, zda není osobní výuka kvalitnější.

Online výuka je plnohodnotný způsob výuky cizích jazyků a když ji jednou vyzkoušíte, už nebudete chtít jinak!Já jsem se do tohoto způsobu naprosto zamilovala, protože nabízí:

 • ohromnou flexibilitu – můžete se připojit odkudkoliv, i když jste na služební cestě nebo dovolené, takže o výuku nepřicházíte. Díky tomu je pak spolupráce velmi efektivní a když se do toho opřete, velmi brzy uvidíte zlepšení.
 • úsporu času – ušetříte čas, který by člověk jinak strávil přejezdy, čekáním a podobně. Čas je v současné době jedna z nejvzácnějších komodit, tak proč ho ztrácet takto.
 • volnou ruku ve výběru lektora – můžete si vybrat, s kým chcete spolupracovat, protože díky online výuce nemusíme být ze stejného místa, připojit se můžete odkudkoliv.
 • neuvěřitelné možnosti autentických materiálů a aktivit, které by se na běžných lekcích nedaly použít (interaktivní hry, videa, poslechy, online „nákupy“ a mnoho dalšího…).

Pokud si i tak nejste jistí, objednejte si pouze jednu „ochutnávkovou“ hodinu, na které zjistíte, zda je to váš šálek (britského) čaje. Pokud byste se pak rozhodli pokračovat, nabízím možnost dokoupení balíčku 10 lekcí se slevou 100 Kč, které jste zaplatili navíc při objednání jediné hodiny.

Nebojte, s technickou částí vám pomohu a určitě to zvládneme! A co budete potřebovat?

 • samozřejmě počítač nebo tablet – připojení přes mobil se hodí v nouzi (např. v případě technických problémů), ale na pravidelnou výuku se nehodí (nejsou na něm dobře vidět materiály, které budu sdílet, a se kterými budeme pracovat).
 • stabilní připojení k internetu – ideální je připojení přes kabel (je vždy rychlejší, než přes wifi), nebo si sednout co nejblíže k modemu. Kvalitu připojení také výrazně snižuje, když je v domácnosti v daný moment více připojených zařízení, která stahují, sledují film apod.
 • sluchátka – prosím používejte vždy sluchátka s mikrofonem, zvuk je při výuce jazyků velmi důležitý, a bez sluchátek nikdy nedostanete takovou kvalitu. Další důvod je i ten, že při skupinové výuce se může ostatním ozývat nepříjemné echo, což je velmi rušivé – a to i když vám se zdá zvuk dobrý.
 • zapněte si kameru – vždy je lepší se vzájemně vidět. Nejen, že ráda uvidím váš úsměv, ale můžu také lépe a rychleji reagovat, pokud potřebujete podporu. Ve skupině toto platí dvakrát!
 • klidné místo, kde vás nebude nikdo rušit – tohle je hodně zásadní předpoklad. Doporučuji se zavřít do klidného prostoru a říct ostatním členům domácnosti, že teď na hodinu nebudete dostupní. Věnujte celý čas jen sobě a svojí angličtině. Klidné prostředí hodně ovlivní vaši soustředěnost a naučíte se mnohem víc. A ve skupinové výuce jde i o ohleduplnost k druhým, protože ruchy z vaší domácnosti zaznívají pak na celé lekci a to nebývá moc příjemné :-).

Pokud máte zájem o individuální výuku, kontaktujte mě nejlépe přes kontaktní formulář zde, nebo mi napište e-mail na: info@anglictinasjanou.cz.

Já vám následně pošlu k vyplnění vstupní dotazník a domluvíme se na úvodní seznamovací setkání, které je zdarma a k ničemu vás nezavazuje. Toto setkání bude trvat cca 30-40 minut a proběhne přes program ZOOM

Seznámíme se a popovídáme si (v češtině i angličtině) o tom, co od lekcí očekáváte, jaké máte cíle i časové možnosti. Uděláte si obrázek, zda by vám vyhovoval můj přístup a styl práce. A poté se případně domluvíme na spolupráci.

Tohle je velmi častá otázka – protože hodně studentů mívá pocit, že je skupinová výuka něco méně kvalitního, kdy se nedostanete příliš často ke slovu, a díky tomu se neposouváte tak rychle. 

V našich skupinách je to právě naopak – mluvit budete od samého začátku a po většinu času lekce!

Skupina umožňuje komunikaci s různými lidmi, což je vynikající cvičení, které vás skvěle připraví na aktivní používání angličtiny v „terénu“. Vůbec nevadí, že se nejedná o rodilé mluvčí. Také můžeme dělat mnoho aktivit, které při individuálních lekcích nejsou možné nebo nefungují, a také zapojit prvky zážitkové pedagogiky

Skupinová dynamika a učení prožitkem je za mě něco, co skvěle funguje, a prospívá studentům i jejich angličtině. 

A je to větší zábava! Vážně! 

Učím už nějaký ten pátek a postupně jsem vysledovala, že nejefektivnější způsob učení se cizímu jazyku je kombinace lekcí s lektorem a s kvalitní domácí prací.

Proto  svoje skupinové kurzy kombinuji s řízeným samostudiem přes virtuální třídu (Google Classroom):

 • Kurz vždy trvá 12 týdnů a probíhá v malé skupině studentů (4-6 studentů)
 • v pravidelný čas se 12x sejdeme na 60 min přes program ZOOM 
 • současně pro váš každý týden připravím podnětné materiály k domácí práci (na 30-60 min). Úkoly jsou pestré, velmi často poslech/video, interaktivní cvičení, kreativní zadání nebo budete občas spolupracovat s ostatními. Čekají vás také audio a video výzvy.
 •  osobní setkání přes ZOOM pak na domácí přípravu navazuje, takže je potřeba být v obraze, a doma se angličtině věnovat.
 • samotná lekce pak slouží zejména k procvičování komunikace, práci ve dvojicích a prohlubování vašich znalostí. Je to také prostor pro vaše dotazy a nejasnosti.
 • jedná se o velice efektivní způsob výuky, protože procvičíte a prakticky využijete to, co jste se naučili, a získáte okamžitou zpětnou vazbu.
 • pokroky jsou díky tomu rychlé, což je velmi motivující. Nejen pro studenty, ale i pro mě jako lektorku.

Pokud máte zájem o skupinovou výuku, kontaktujte mě nejlépe přes kontaktní formulář zde, nebo mi napište e-mail na: info@anglictinasjanou.cz.

Já se vám ozvu zpět a domluvíme se na krátký telefonát (cca 15 min), kdy vám zavolám, a popovídáme si anglicky, abychom zjistili, zda je pro vás některý z nabízených kurzů vhodný (z hlediska úrovně). Také vám případně zodpovím jakékoliv dotazy.

Poté vám nabídnu vhodný skupinový kurz a budu se těšit na viděnou ve skupině!

Na všech kurzech využívám Google Classroom, virtuální třídu, do které nahrávám veškeré studijní materiály, zadání domácí práce, i případné tipy pro výuku. Svou domácí práci nahráváte také tam.

Je to velmi přehledný způsob, vše je na jednom místě, a k materiálům se můžete snadno zpětně vrátit. Přístup vám zůstane i po skončení aktivní spolupráce.

Nemusíte mít obavu z toho, zda to technicky zvládnete, protože práce s Google Classroom je velmi intuitivní. A před začátkem spolupráce vám pošlu podrobný návod, jak na to!

Aby se nám spolu dobře spolupracovalo a nedošlo k případnému nedorozumění, vytvořila jsem pro naši spolupráci pár jednoduchých pravidel. Prosím, pozorně si je pročtěte, objednáním výuky stvrzujete, že s nimi souhlasíte.

 • potřebuji zrušit svou individuální hodinu – zrušení výuky ze strany studenta je možné bez poplatku pouze do 24 hodin předem. Pokud dojde ke zrušení později, nebo když nedorazíte na hodinu bez omluvy, cena lekce je účtována v plné výši, a nemáte nárok na náhradu. Takto pozdě zrušenou lekci si ale můžete nahradit nepřímou online výukou – na vyžádání Vám připravím materiály k domácí práci, které budete mít dostupné na vaší Google Classroom. Platí pouze pro týden, ve kterém měla reálně proběhnout výuka.
 • nemohu dorazit na skupinovou výuku – pokud se stane, že nemůžete dorazit na skupinovou výuku, nemáte nárok na náhradu lekce. Budete mít ale dostupný písemný souhrn lekce + materiály k domácí práci na našem sdíleném Google Classroom, takže o probranou látku nepřijdete.
 • lektorka musela zrušit výuku – snažím se lekce rušit pouze v akutních případech (například z důvodu nemoci), a když už se tak stane, dojde k posunutí trvání kurzu o další týden a lekce vám bude takto nahrazena (pokud nebude domluveno jinak).
 • předčasné ukončení kurzu a vracení kurzovného za neodučené lekce, nebo přesun částky kurzovného do jiného kurzu nejsou možné, proto si prosím dobře promyslete, než se do kurzu přihlásíte :-). V případně prokazatelně závažných důvodů situaci vyřešíme individuálně.
 • časté rušení lekcí studentem – protože chci, aby měla výuka co největší efekt, pracuji s motivovanými studenty. Z tohoto důvodu si vyhrazuji právo kdykoliv ukončit spolupráci se studentem, který má nižší docházku než 60%. Výuka bude v takovém případě ukončena s vrácením zbývající části kurzovného převodem na účet.

Aby se nám spolu dobře spolupracovalo a nedošlo k případnému nedorozumění, přečtěte si, prosím, předem podmínky spolupráce – najdete je ZDE:

Objednáním výuky stvrzujete, že s nimi souhlasíte:

Platba probíhá předem jednorázově převodem na účet na základě vystavené elektronické objednávky, která vám přijde e-mailem. Po uhrazení částky vám pak e-mailem přijde elektronická faktura.